Κύπελλο: Κούρος - ΔΑΦΝΗ 79-86

ΝΕΑ
27/9/2014

Πρόκριση για τη Δάφνη μέσα στην Ανάβυσσο κόντρα στον δυνατό Κούρο των πολύπειρων  Παντελιάδη και Μόμτζου και με τον κόσμο των γηπεδούχων να δημιουργούν εκρηκτική ατμόσφαιρα!

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ σε όλη τη διάρκειά του με το προβάδισμα να αλλάζει χέρια πολύ συχνά μέχρι και το 3ο  δεκάλεπτο.

Στη τελευταία περίοδο όμως η Δάφνη πήρε προβάδισμα  7 πόντων και το κράτησε μέχρι το τέλος, αν και ο Κούρος πλησίασε στον πόντο 1:20 πριν τη λήξη.

Η Δάφνη είχε επιθετικό πλουραλισμό και παραγωγικότητα, όμως έπαιξε πολύ μέτρια άμυνα και αυτό παραλίγο να της κοστίσει…
Θετικότατο ήταν το ντεμπούτο του νεοαποκτηθέντα  Σπύρου Καρτσωνάκη στην πρώτη του εμφάνιση με τα χρώματα της ομάδας.