Κύπελλο: Κουκάκι - ΔΑΦΝΗ 52-62

ΝΕΑ
30/9/2014

Μία ακόμα νίκη για τη Δάφνη Δαφνίου στο θεσμό του Κυπέλλου ΕΣΚΑ, αυτή τη φορά κόντρα στο σκληροτράχηλο Κουκάκι εκτός έδρας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά  στο παιχνίδι, χωρίς ωστόσο να μπορέσουν να ξεφύγουν στο σκορ πέρα από 4-5 πόντους. Η Δάφνη  στο 2ο δεκάλεπτο ανέβασε στροφές προηγήθηκε με 8 (22-30) και στην επανάληψη βρέθηκε να προηγείται ακόμα και με 16 πόντους βρίσκοντας ρυθμό και έχοντας ουσιαστικά επιθετικά ξεσπάσματα (40-56).

Επόμενος αντίπαλος το Γαλάτσι, αυτή τη φορά στο Χαϊδάρι, σε ένα ματς που θα γίνει κατά πάσα πιθανότητα την Πέμπτη 2 Οκτωβρίου.