Απόλλων - Ζωγράφου 64-63

ΝΕΑ
23/5/2014

Νικηφόρα έκλεισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Απόλλωνας κερδίζοντας τον Ζωγράφου 64-63 στον αγώνα κατάταξης για την 4η θέση. Μία θέση που υπό προϋποθέσεις μπορεί να οδηγήσει και στη Γ' Εθνική...
Η ομάδα μας ήταν πολύ μέτρια στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να προηγηθούν με 22-27. Στην επανάληψη όμως ο Απόλλωνας βελτιώθηκε στην άμυνα, βρήκε ρυθμό και προηγήθηκε 61-54  1'50'' πριν τη λήξη. Στα τελευταία δευτερόλεπτα όμως παραλίγο να χαθεί η σίγουρη νίκη καθώς η αστοχία στις βολές από μεριά μας σε συνδυασμό με τα εύστοχα δύσκολα σουτ του Ζωγράφου έφεραν το παιχνίδι στο πόντο.

Από τον Απόλλωνα δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Γκινούτσης, Θύμιος και για προσωπικούς λόγους ο Κουτσουβάς.