Κύπελλο: Γέρακας - ΔΑΦΝΗ 57-63

NEA
12/2/2016

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου προκρίθηκε η Δάφνη κερδίζοντας τον Γέρακα εκτός έδρας με 63-57, σε ένα ματς που σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Φιλιππόπουλου, αποτέλεσμα του αντιαθλητικού παιχνιδιού των αντιπάλων στο δεύτερο ημίχρονο!

Στο γωνιστικό κομμάτι, η ομάδα μας ήταν σαφώς καλύτερη και έφτασε να προηγείται ακόμα και με 25 πόντους διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο!
Κάπου εκεί όμως η ομάδα χαλάρωσε αδικαιολόγητα, έκανε πολλά λάθη και οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία να ροκανίσουν τη διαφορά, παίζοντας πάρα πολύ σκληρά, εκμεταλευόμενοι και την ανοχή των διαιτητών στα τελευταία 15 λεπτά, χωρίς βέβαια αυτό να αποτελεί δικαιολογία.
Η ψυχραιμία στις βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα γλύτωσε την Δάφνη από το να γίνει θύμα μιας πολύ μεγάλης ανατροπής....