ΔΑΦΝΗ - Παλατιανή 78-70 (65-65)

ΝΕΑ
13/3/2015

Νίκη με απίστευτη ανατροπή στα τελευταία 5' λεπτά γαι την ομάδα μας απέναντι σε μια εκνευριστικά εύστοχη Παλατιανή η οποία βέβαια είναι μια πολύ καλή ομάδα.
Μέχρι το 35' οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ με 10-12 πόντους και έδειχναν ότι δεν υπήρχε τρόπος να γυρίσει το παιχνίδι.
Στο τέλος όμως η Δάφνη έκανε το ακατόρθωτο και παίζοντας εκπληκτικές άμυνες σε συνδυασμό με τα εύστοχα μεγάλα σουτ πήγε το χαμένο ματς στη παράταση!
Στο έξτρα 5λεπτο η ομάδα ήταν πολύ καλύτερη και κέρδισε δικαιώτατα τον αντίπαλό της!

Επόμενος αντίπαλος η Ολυμπιάδα Παπάγου εκτός έδρας, ενώ τη Δευτέρα θα γίνει και το παιχνίδι προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου με αντίπαλο το Περιστέρι (Β' Εθνική).