Νικηφόρος - ΔΑΦΝΗ 61-78

ΝΕΑ
24/10/2014

Αποφασισμένη παρουσιάστηκε η Δάφνη στο κλειστό της Αγίας Βαρβάρας και επικράτησε το δυνατού Νικηφόρου με 78-61. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ για ένα ημίχρονο, όμως στη 3η περίοδο οι φιλοξενούμενοι παίζοντας εντυπωσιακή άμυνα δέχτηκαν μόνο 4  πόντους και έχτισαν μια πολύ καλή διαφορά (36-54).
Στη 4η περίοδο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως η ψυχραιμία των παικτών της Δάφνης ήταν δεδομένη και δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο.

Στα αρνητικά της αναμέτρησης ο τραυματισμός του Τζιώτη στο τέλος της 3ης περιόδου. Του ευχόμαστε ολόψυχα γρήγορη επάνοδο στα γήπεδα.